Basın Odası

Basın Odası

Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım

Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım   Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin karar yayınlandı.

Hububat Fiyatları Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

Serbest piyasada bugün için piyasada oluşan buğday ve arpa fiyatlarının çitçiler açısından olumlu seyrettiğini ifade eden Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli Konya Ovası'nda azalan rekolteyle üzülen üreticinin, oluşan fiyatlarla rahatladığını ifade etti. Kaleli, " Konya Ovası'nda kuraklıktan dolayı %30 civarında rekolte düşmüş fakat artış gösteren kalitenin de etkisiyle birlikte buğday fiyatları geçen yılın TMO müdahale fiyatlarının %40 üzerinde oluşmuştur. Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu'na gelen 2014 mahsulü buğdayların tonu bugünlerde 850 ila 1.050 TL arasında işlem görmektedir. Oluşan fiyatlar geçen senenin üzerindedir. " dedi.   

Buğday Pazarının Sonu Geldi

Buğday pazarının Konya’nın ekonomik yaşamında vazgeçilmez bir role sahip olduğu aşikar. Tarımsal üretimin verimli bir şekilde yapılabilmesi için ise her alanda bir dönüşüm kaçınılmaz. Konya Ovası’nın tarımsal avantajlarını hayata geçirebilmesi için artık 'lisanslı depoculuk' konuşuluyor. Buğday pazarının sonu anlamına da gelen lisanslı depoculuk işini Türkiye'de ilk olarak yapmaya başlayan şirket olan Ali Çavuşoğulları Tarım Ürünleri Nakliye Kimyevi Gübre Bayii Limited Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Genç anlattı.

Fortune 500 2021

Erser Grup olarak, 2021 Yılında Fortune 500 Türkiye’nin en büyük 500 firması listesinde 99. sırada yer aldık. Bu büyük başarıda emeği bulunan başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Fortune 500 2022

Erser Grup olarak, 2022 Yılında Fortune 500 Türkiye’nin en büyük 500 firması listesinde 93. sırada yer aldık. Bu büyük başarıda emeği bulunan başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Erser Grup Tanıtım Filmi
Kariyer